BAŞKAN YILMAZ’DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Bilim, Teknoloji 0000-00-00 00:00:00
BAŞKAN YILMAZ’DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

 

Başkan Yılmaz yayımladığı mesajında: "Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin önemini belirtmek amacıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle 19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir.   

Özellikle belediyelerin vatandaşlara hizmeti ulaştırmasında ve taleplerin alınmasında muhtarların önemi büyüktür. Geleceğin Antakya’sını birlikte inşa etmek için, hemşerilerimizin tercihleri ile iş başına gelmiş, değerli muhtarlarımızın fikirlerine, taleplerine her zaman önem veriyoruz. Antakya Belediyesi olarak bizler de yönetim anlayışımızda her zaman muhtarlar ile iletişim halinde olarak, mahallelerimize en güzel hizmeti sunmanın gayretindeyiz. Belirli dönemlerde bir araya geldiğimiz muhtarlarımız ile çeşitli görüşmeler yaparak, sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşmasını sağlıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle en büyük yardımcılarımız olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Ayrıca önceki dönemlerde şehrimize hizmet vermiş muhtarlarımıza sağlıklı bir yaşam, ebediyete intikal etmiş olanlara Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Kaynak: haber merkezi
Yorumlar (1)