FAHRETTİN YOKUŞ "MİLLETİMİZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş Karaman'da ilçe ve köylerine ziyarette bulunarak halkın sorunlarını dinledi.

Siyaset 2022-08-23 00:00:00
FAHRETTİN YOKUŞ

Sarıveliler ilçesi Uğurlu Köyünde traktöre binerek köy mezarlığına giden Yokuş, köy mezarlığının içler acısı durumunu kamuoyuna gösterdi. Yokuş, Yolu, suyu ve çevre düzenlenmesi olmayan, alışılmış mezarlık görünümünden uzak Uğurlu Köyü Mezarlığını sorununu meclise taşıyacaklarını söyledi. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş Karaman'da mahalle mahalle, köy köy dolaşarak halkın sorunlarını dinliyor. Fahrettin Yokuş Karaman'da Sariveliler ilçesi, Adiller Mahallesinde heyelan olan bölgeyi, Ugurlu Köyünde yol sorunu olan mezarlık alanını, Göktepe Beldesini, Esentepe Mahallesini ve Mançek Mahallesini ziyaret etti.

Sariveliler Uğurlu köyünde Muhtar ile traktöre binerek yolu bozuk olan Köy Mezarlığına traktör kasası üzerinde giden Yokuş "Köylümüzün sıkıntılarını sağır sultana duyurmaya gidiyoruz." dedi.

 

"NEREDE BİR SORUN VAR BİZ ORADAYIZ"

Traktör Römorkunda Sarıveliler Köy Mezarlığına giden İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş alışılmış mezarlık görüntüsünden uzak manzara karşısında hayrete düştü. Yokuş, "Köy mezarlığının yolları çok kötü. Vatandaş kış aylarında mezarlığa ulaşamıyor. Halkın bu sorununu Karaman'ın bürokratları görmezden gelmiş. Burası Anadolu'nun bir köyü. Doğudaki köylerin sorunlarının aynısı Karaman'ın köylerin de var. Her şeye kaynak bulan bürokratlarımız, Karman'ın Sarveliler köyünün mezarlık yolunu yapmak için kaynak bulamamışlar. Sağır sultan duysun! Özellikle Saraydaki duysun! Bu ülkeyi yönetenler, bir gün olsun vatandaşa maraba olarak davranmaktan vaz geçerler mi? 'Almanya bizi kıskanıyor' diyerek vatandaşımızla dalga geçenler. Karaman'ın köylerine gelsinler de Almanya'nın herhangi bir yerinde böyle yolar varmı? Gösterin. Mezarlık içerisinde su, çevre düzenlemesi de yok. Köylüler mezarlarını yol boyunca kazmışlar ve  toplu bulunan mezar yerleri çok az. Rezalet diz boyu! Köylü Milletin Efendisidir diyerek köylüyü kaderine terk edilmiş."şeklinde konuştu.

 

HEYELAN BÖLGESİNDE VATANDAŞ ÖLÜMÜ BEKLİYOR

Karaman'da yaşayan vatandaşların heyelan bölgesinde kalan evlerinin kullanılamaz durumda olduğunu belirten Yokuş, "Bu bölgede tek sorun yollar değil. Heyelan bölgesinde evleri çatlamış vatandaşlar çaresizlik içinde bekliyor.Vatandaş her an ölümle yüz yüze bırakılmış.Bu olumsuzlukları iktidar partisi duysun ve görsün istiyoruz. Nerede bir sorun varsa biz İYİ Parti olarak orada olmaya devam edeceğiz. Karaman'ın sorunlarını meclise de taşıyacağız. Eğer bütün bunlara rağmen sorunlar giderilmezse, 'Az Kaldı' diyoruz. İlk seçimden sonra İYİ Parti iktidarında vatandaşın bütün sorunlarını çözeceğimizin sözünü veriyoruz" şeklinde konuştu.

 

"VATANDAŞLARIMIZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde Seracılık yapan vatandaşları da ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Yokuş; "Seracılık yapan çiftçilerimizin seralarını yerinde gördük Sorunlarını ve üretimde yaşadıkları zorlukları yerinde inceledik Elektrik yok. Su yok. Vatandaş kısıtlı imkanlarla üretim yapmaya çalışıyor. Tarım politikalarını anlatan Ak Parti Karaman Milletvekillerine sesleniyorum.  Mançek  mahallesi sakinlerini ziyaret edip,  vatandaşlarımızla hoş sohbet ettik. Orada da sorunlar aynı. Nereye gitsek sorunlarla ve iktidarın vurdumduymaz tavrıyla karşılaşıyoruz. Vatandaş sahipsiz değildir." ifadelerini kullandı.

 

"MİLLETİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE ÇALIŞIYORUZ"

Karaman Programı dönüşü Hadim İlçesi ve Konya Altınekin'e ziyaret gerçekleştiren Yokuş burada partililer ve vatandaşla buluştu. Ziyaret sonrası açıklama yapan Yokuş, "Ayrıca Konya Hadim İlçemizi ziyaret ederek, teşkilatımız ve partililerimizle buluştuk. Milletimizden aldığımız güçle çalışmaya devam ediyoruz. Her gittiğimiz yerde bizlere büyük ilgi göstererek muhabbetle kucaklayan Taşeli coğrafyamızın kadirşinas halkına  teşekkür ediyorum. Bizleri ağırlayan Tüm İYİ Parti İl ilçe Yöneticilerimize ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum'' dedi.   

FAHRETTİN YOKUŞ  FAHRETTİN YOKUŞ  FAHRETTİN YOKUŞ  FAHRETTİN YOKUŞ  FAHRETTİN YOKUŞ
Kaynak: Haber merkezi
Yorumlar (1)