HATAY VALİSİ DOĞAN'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan,24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gündem 2022-11-24 00:00:00
HATAY VALİSİ DOĞAN'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenlik;  emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörünün sergilendiği kutsal bir görevdir. Bu onurlu ve kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimiz, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.” sözü ile Cumhuriyetimizi ilelebet bağımsız yaşatmak için eğitime vermemiz gereken önemi açık bir biçimde ifade etmektedir.

Eğitim, ülkelerin bugününü ve geleceğini şekillendiren en önemli unsurdur. İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbâli açısından büyük önem taşımaktadır.

Ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakârlıklar göstererek eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren, çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet, bayrak ve cumhuriyet sevgisini aşılayan, onlara hak, adalet, sevgi, saygı gibi yüce değerleri kazandıran öğretmenlerimize; gerekli saygıyı, sevgiyi ve değeri vermek hepimizin ortak görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış aziz vatan topraklarında aydınlık yüzlerin çoğalması temennisiyle, gerek Hatay’da gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar (1)