SAMANDAĞ BELEDİYE PERSONELLERİ: “EN BÜYÜK BAŞKAN BİZİM BAŞKAN”

Samandağ Belediyesi ile Disk Genel İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde %65’lik zammı duyan belediye personelleri davullar eşliğinde belediye binasında toplandı.

Hatay 2022-09-09 00:00:00
SAMANDAĞ BELEDİYE PERSONELLERİ: “EN BÜYÜK BAŞKAN BİZİM BAŞKAN”

Belediye Personelleri, işçileri çok mutlu eden bir sözleşmeye imza atan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz için “ En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganları ile davullar eşliğinde belediye önünde toplandılar. Samandağ Belediyesi önünde toplanan işçiler, davul zurna eşliğinde coşkulu bir törenle sendikal haklarına kavuşmanın sevincini yaşadılar. İmzalanan sözleşme ile %65’e yakın yapılan zam neticesinde, Samandağ Belediyesi’nde an düşük ücret alan personelin maaşı 7.500 TL civarında olacak. Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz,  yaptığı açıklamada; “ Yeni imzaladığımız sözleşme hem sizlere, hem bizlere, hem belediyemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Görüşmelerin çetin geçtiği bir sözleşme oldu. Türkiye’deki ekonomik koşullar, belediyenin ekonomik durumu ve siz değerli belediye personellerimizin durumunu da dikkate alarak doğru olan ne ise onu yapmaya çalıştık. 3 yıldız sizlere zamanında maaşınızı ödemek için, ikramiyelerinizi ve diğer haklarınızı ödemek için yoğun bir çaba sarf ettik. Allah’a şükür bu üç yılı kazasız belasız geçirdik. Önümüzde yaklaşık olarak 20 aylık bir süre var. Geri kalan süreyi de aynı şekilde maaşlarınızı ve haklarınızı zamanında vermek suretiyle tamamlamak istiyoruz. Şunu bilmenizi istiyorum; belediyenin bütün imkanlarını seferbere ettik. Ekonomik koşullar ağırlaşıyor, yaşam koşulları ağırlaşıyor, sizler Samandağ’a mutluluk taşıyorsunuz. Gerçek emekçi olan sizlersiniz, onun için belediyenin bütün imkanlarını sizin için seferber ediyoruz.

“BEDEL ÖDEYEN, ALIN TERİ DÖKEN ARKADAŞLARIMIZIN HER ZAMAN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”

Gelir gelmez birkaç kendinden menkul arkadaş bizleri işçi düşmanı, göstermeye çalıştı. Biz sadece şuna karşı olduğumuzu söyledik; oturarak, emek harcamadan, bedel ödemeden, hak etmeden kimsenin maaş almasını istemedik. Bizim mücadelemiz sadece ona yönelikti. Sizin gibi çalışan, bedel ödeyen, alın teri döken arkadaşlarımızın her zaman başımızın üstünde yeri vardır. Bir Belediye Başkanı öncelikle kendi çalışanına sahip çıkacak. Bu memleket için bedel ödemeye, alın teri dökmeye hazır olan sizin gibi insanlara sahip çıkacağız. Belediye Başkanının birinci görevi budur. Eğer Belediye Başkanı bu memleketin yükünü sırtlayan,  sırtında taşıyan sizin gibi emekçilere hakkını vermezse burada hizmet üretemeyiz. Onun için sizden istirhamım bu ilçe için, bu memleketi güzelleştirmek için, bu memleketin sorunlarını çözmek için var gücünüzle, bütün eforunuzu sarf etmek suretiyle katkı sunmaya devam edin. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalardan ben çok memnunum.

“YENİ MAAŞINIZ ANANIZIN AK SÜTÜ KADAR HELAL OLSUN”

Tekrardan bu imzalamış olduğumuz sözleşme, sizlere vermiş olduğumuz yeni maaşınız ananızın ak sütü kadar helal olsun. Son kuruşuna kadar hak ediyorsunuz. Sendikada yer alan arkadaşlara da teşekkür ediyoruz. Kendileri de haklı olarak sendikaya üye olan personellerimizin hakkını koruma mücadelesi verdiler. Ancak biz, Sendika olmasa dahi personelimizi enflasyona ezdirmeme adına ama belediyemizin imkanları çerçevesinde işçilerimizin hakkını verme taraftarıyız. Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun. “ ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber merkezi
Yorumlar (1)