04.10.2021

DEP"LANSMAN" HATAYSPOR

Bordo-beyazlı ekip, deplasmanlarda oynadığı harika futbolla, rakiplerine “Lansman” niteliğinde nasıl oynanması gerektiğini tanıtıyor adeta.

Dün oynanan karşılaşmanın ilk 20 dakikası iki takımın maça alışmasını beklemekle geçti diyebiliriz. Rakipler birbirini ölçtü, oyun anlayışını benimsedi. Daha sonrasında Hatayspor’un ön alan baskısı Malatyaspor’un geriden oyun kurmasını epey bir zorladı, zaten maçın geneline baktığımızda Malatya ekibi çokça pas hatası yaptı.

Hatayspor, ilk golü atana kadar birçok pozisyon yakaladı aslında. Ön alan baskılarının hepsi sonuç verdi ve özellikle Boudjemaa rakibe nefes aldırmadı. Bu maç için çok farklı skorlar konuşabilirdik fakat 3. bölgede son toplarda çok pas hatası yaptılar.

Diouf’un yokluğunda El Kaabi’nin nasıl oynayacağı, Hatayspor’un nasıl bir oyun kurgusuna bürüneceği merak konusuydu ve ilk gole kadar da El Kaabi’nin orada pek bir sorumluluk alamadığını gördük. Hatta Saint-Louis’in belli bölümlerde içe geçerek El Kaabi ile forveti ikiledi, ilk golü de bu hamle getirdi.

İkinci yarıda da yine boşluklar bulan bir Hatayspor vardı. Şunu söylemekte de fayda var; Malatya’nın organize ataklarında Bordo-beyazlı ekip çok iyi kapandı. Yani sadece hücumsal anlamda değil, defansif anlamda da sınıfı geçen bir takım görüntüsü çizdiler. Özellikle Fenerbahçe maçında Fatih – Burak ikilisinin uyumsuzluğundan eser yoktu. Burak üst düzey oynadı, standartlarının üstünde bir performanstı.

Genel sonuç itibarıyla Hatayspor, ilk düdükten son düdüğe kadar üstün oynadığı karşılaşmayı 2 golle kazanarak hanesine üç puanı ekledi ve ligde averajı en iyi olan takım konumunda bulundu.

Hatayspor aynı zamanda en çok gol atan ve en az gol yiyen 2 takıma ortak. Bu başarı önce Ömer hocanın, daha sonrasında ise oyuncuların özverisi sayesinde. Tebrikler takım!

DEP"LANSMAN" HATAYSPOR

Hatayspor, Süper Lig’in 8.haftasında konuk olduğu Yeni Malatya’yı 2-0 mağlup ederek, üst üste üçüncü deplasman galibiyetini almış oldu.
04.10.2021
Yorumlar (0)