ZAFER PARTİSİ İL BAŞKANI KAYA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Zafer Partisi Hatay İl Başkanı Adem KAYA Suriyeli mülteciler hakkında açıklamada bulundu.

Siyaset 2022-09-02 00:00:00
ZAFER PARTİSİ İL BAŞKANI KAYA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Zafer Partisi İl Başkanının yaptığı açıklama şöyle; “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti Suriye İç savaşının bedelini ödemeye devam ediyor. 11 yıl önce başlayan ve adını arap baharı koydukları bir süreçte tüm hedefleri Türk Devletini parçalamak olan dış güçlerin bugün gelinen nokta da bu süreçten vazgeçmedikleri görülmektedir. Öyle ki bu savaşta en büyük bedeli ödeyen Hatay İlimiz ve Hataylı vatandaşlarımız eğitim, sosyal imkân, iş, devlet yardımları vs. gibi konularda gerilemeye devam etmektedir. Suriyelilerin dış güçlerin fonları sayesinde ilimizde iş güç sahipler olduklarını biliyoruz. Bunu örneklemem gerekirse Ağustos 2021 verilerine göre Hatay’da ticaret ve sanayi odalarına kayıtlı aktif ve yarı aktif Suriyeli firma sayıları şöyledir:

- Antakya TSO: 937

- Kırıkhan TSO: 46

- Reyhanlı TSO: 446

- Dörtyol TSO: 18

- İskenderun TSO:112

Hatay’da Ticaret ve Sanayi Odalarına kayıtlı toplam 1.559 firma vardır. Türkiye’de ise Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 26 Şubat 2019 itibariyle en az bir ortağı Suriyeli olan şirket sayısı 15.159’dur. Buna göre firmaların %10’ u Hatay’dadır.”

ZAFER PARTİSİ İL BAŞKANI KAYA AÇIKLAMALARDA BULUNDU ZAFER PARTİSİ İL BAŞKANI KAYA AÇIKLAMALARDA BULUNDU ZAFER PARTİSİ İL BAŞKANI KAYA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Kaynak: Haber merkezi
Yorumlar (1)